Jesteśmy Katolicką Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica i Duch”. Spotykamy się  o godz. 19.00 w każdy czwartek (grupa formacyjna) oraz  drugi i trzeci poniedziałek każdego miesiąca (diakonia muzyczna) w kryptach pod Plebanią parafii św. Macieja w Andrychowie.

W każdy III czwartek miesiąca posługujemy na Wieczorach Uwielbienia w Parafii św. Macieja. Wielbienie zaczyna się od godz. 18.00 Mszą Świętą.

W pozostałe czwartki spotykamy się by „się formować” – czyli wrastać w wierze i w rozwoju duchowym. Wszystko dzięki Łasce, otwieraniu się na działanie Ducha Świętego, pracy nad sobą i praktyce. Na spotkaniach wspólnie się modlimy, rozważamy Pismo, wysłuchujemy Konferencji wygłaszanej przez naszego opiekuna ks. dr hab. Krzysztofa Sordyla (lub zaproszonego gościa), słuchamy Świadectw działania żywego Boga w życiu członków Wspólnoty, wspieramy się i przede wszystkim Wielbimy Boga.

Na spotkania poniedziałkowe przychodzą te osoby ze Wspólnoty, które odkryły w sobie powołanie do Uwielbiania Pana za pomocą śpiewu i gry na różnych instrumentach. Każdy przyjmowany jest z otwartymi ramionami. Razem oddajemy Bogu chwałę, śpiewem, graniem a czasem i tańcem. Spotkania te trudno nazywać „próbami” – chociaż ćwiczymy również repertuar pieśni na Wieczory Uwielbienia – ponieważ przede wszystkim się modlimy i stajemy wobec tajemnicy obecności Ducha Świętego pośród nas.

Członkowie Wspólnoty pochodzą z całej gminy Andrychów. Jeśli zatem rozważasz przyłączenie się do nas a nie należysz do Parafii św. Macieja w Andrychowie nie martw się – to żadna przeszkoda. Przyjdź.

Zacznij ODNOWA.

(fot. tytuł oryginalny Saints Peter and John Healing the Lame Man, Nicolas Poussi, 1655 r. , Metropolitan Art Museum w Nowym Yorku, domena publiczna)